اینــــــترنت بی سیــــــم

چرا اینترنت بی سیم ؟


به دلیل ضرورت به کارگيري فناوري اطلاعات جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به اقشار مختلف جامعه و همچنين نبود زير ساخت مناسب مخابراتي در بعضی از نقاط شیراز جهت استفاده عموم از سرويس و خدمات اينترنت و شبکه با سرعت و کيفيت بالا، رادیونت اقدام به راه اندازی سرویس وایرلس در مناطق شهري و حومه شیراز نموده است. استفاده از دانشی که از طريق آن بتوان زير ساخت ارتباطي مطمئن ، مقرون به صرفه و ایمن را بوجود آورد .

 

 

کلیه ی منازل، دفاتر و شرکت‌هابی که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند پایدار و با سرعت ارسال و دریافت برابر نیازمندند، می‌توانند از خدمات رادیونت استفاده نمایند.

در مکانهایی که نیاز به پهنای باند بالا وجود دارد، راه‌اندازی یک سرویس نقطه به نقطه بی‌سیم ، ساده‌ ترین و کارآمدترین راه حل است. در این حالت بین محل سکونت، دفتر کار ، شرکت و یا فروشگاه شما و یکی از سایت‌های ما ارتباط نقطه به نقطه هوایی برقرار خواهد شد.

 

 

 

به بیان ساده:

اینترنت بی سیم، سرویسی است بر مبنای ارتباط رادیویی بین فرستنده های مرکزاینترنت (ISP) و گیرنده محل استفاده مشترک ؛ که برای برقراری ارتباط، نیازمند نوعی دستگاه رادیویی است که همانند آنتن تلویزیون، در پشت بام محل استفاده مشترک قرار می گیرد و خروجی آن یک سر کابل شبکه است که می توان آنرا به شبکه داخلی وصل کرد و یا بصورت WiFiدر محل توزیع نمود.


رادیونت توانسته است با ارایه راه حل‌های تضمین شده، مقرون به صرفه و اختصاصی، نیازهای ارتباطی داخلی، جهانی و امنیتی را برای بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ، مجتمع های مسکونی، مجموعه‌های صنعتی و خدماتی شیراز را تأمین نماید.

 

 

رادیونت توانسته است، با استفاده ازتکنولوژی بی سیم  و امواج رادیویی به جای سیم و کابل، ارتباط بین فرستنده های خود را به صورت پایدار در سطح شیراز برقرار کند،که شما می‌توانید بسته به نیاز خود از سرویس های حجمی اینترنت پرسرعت بی سیم بهره‌مند شوید. امنیت بالا در انتقال داده‌ها و انعطاف پذیری از دیگر مزایای سرویس بی سیم رادیونت به شمار می‌رود.

 

 

رادیونت برای چه کسانی مناسب است ؟
الف:  مجتمع های مسکونی


برخی از برج ها و مجتمع های مسکونی به دلیل وجود مشکلات مخابراتی ، قادر به دریافت سرویس اینترنت پرسرعت از طریق روش های معمول نمی باشند و تنها راه حل مناسب در این موارد ارائه سرویس از داخل خود مجموعه می باشد. از سوی دیگر برخی از مجتمع های مسکونی تمایل به تجهیز ساختمان به اینترنت می باشند، که در این صورت تمامی ساکنین آن مجتمع میتوانند از سرویس اینترنت پرسرعت بیسیم استفاده کنند.

 رادیونت برای بر آورده کردن نیاز متقاضیانِ تجهیز آپارتمان به اینترنت، راهکارهای ویژه ای را پیش بینی نموده است.

 

 

متقاضیان می توانند به صورت زیر جهت استفاده از این سرویس اقدام نمایند:


1-  هماهنگی با هیئت مدیره ساختمان: 

شایان ذکراست پیش نیاز بررسی پیشنهادات وجود حداقل 5 متقاضی در یک برج یا مجتمع مسکونی می باشد .در صورتیکه تعداد متقاضیان کمتر از این تعداد باشد امکان ارائه سرویس وجود ندارد و یا در صورت امکان تعرفه مشترکین متقاضی از تعرفه های معمول شرکت رادبونت بیشتر بوده و شرایط فروش متفاوتی دارد.


2-  تست فنی توسط شرکت :

در این مرحله تکنسین های فنی شرکت در محل حضور پیدا کرده و امکان ارائه سرویس را بررسی می نمایند . در صورتی که ارائه سرویس امکان پذیر باشد این فرآیند وارد مرحله راه اندازی می شود.


3- نصب و راه اندازی تجهیزات :

در این مرحله شرکت تجهیزات مورد نیاز را در مجل نصب و راه اندازی می نماید.


4- ارائه سرویس به مشترکین :

ساکنان محترمی که درخواست برقراری سرویس اینترنت پر سرعت بی سیم رادیونت را دارند می توانند همانند سایر مشترکین شرکت با یکی از روش های حضوری یا غیر حضوری ثبت نام نموده و پس ازراه اندازی از این سرویس استفاده کنند.
مزایای اینترنت مرکزی :


تجهیزات و گیرنده متقاضیان مشترک می باشد.


در صورتی که تعداد واحدهابی که درخواست راه اندازی دارند از 5 واحد بیشتر باشد تمامی تجهیزات (آنتن ها و رادیوها) به صورت امانی و بدون صرف هزینه در محل نصب و راه اندازی می شود.


هر واحد سرویس مورد نیاز خود (از لحاظ سرعت و حجم) را  به صورت مستقل از دیگران خواهد داشت.


هر واحد دارای یک نام کاربر و رمز عبور مجزاست.


هیچ تداخلی در سرویس و سرعت سایر کاربران واحدها ایجاد نمیشود.


هزینه تمام شده نصب هر واحد کمتر از سرویس های مشابه می باشد.


سرعت بالاتر و بهتر ارتباط فرستنده تا ساختمان


کیفیت بهتر کابل های شبکه نسبت به سیمهای تلفن


آماده کردن ساختمان جهت نصب دوربین های مدار بسته و انتقال تصویر

 
ب: شرکت های بزرگ، کمپانی های دارای دفاتر غیرمتمرکز، شهرک های صنعتی

پ: آن دسته از همشهریانی که خط تلفن شان PCM و یا فیبرنوری میباشد و به هر دلیلی از داشتن اینترنت پرسرعت محروم هستند و يا از سرويس فعلي خود ناراضي هستند .