سیســتم های امــنیتی

مشاوره ، طراحی ، فروش و نصب سیستم های امنیتی

امروزه با توجه به گسترش جمعیت و شهر نشینی، نبود شناخت از پرسنل و مشتریان به وجود آمده فرصت را برای برخی از افراد به وجود آورده تا دست به اقدامات سودجویانه بزنند. نیاز به امنیت و نظارت برای شما صاحبان صنایع یکی از دغدغه های اساسی بوده، ما ایستاده ایم تا با مشاوره و ارائه برترین و با کیفیت ترین سیستم های امنیتی خیال شما را آسوده سازیم.

سیستم های دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته معمولا دارای دو کاربری اصلی هستند:

کاربری امنیتی:

از دوربین مداربسته برای افزایش امنیت محل نصب استفاده می گردد. این افزایش امنیت می تواند شامل پیشگیری یا پیگرد اعمال مجرمانه باشد.

کاربری نظارتی:

از دوربین مداربسته برای نظارت بر عملکرد افراد و یا تجهیزات نیز استفاده می کنند.

دوربین مداربسته آنالوگ:

سیستم مداربسته آنالوگ را میتوان نسل قدیمی تر دوربین های مداربسته معرفی کرد. این دوربین ها به دلیل سادگی و ارزان قیمت بودن هنوز هم با استقبال زیادی روبه رو می باشند.

دوربین مداربسته AHD

اصطلاح دوربین مداربسته AHD به معنای دوربین مداربسته آنالوگ با رزولوشن تصویر بالاست. همانطور که می دانید در دوربین های آنالوگ معمولی روزولشن تصویر بزرگترین نقطه ضعف این دوربین هاست و برای جبران این مهم، تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.

 

اساس کار تکنولوژی AHD

اساس کار تکنولوژی AHD بر پایه انتقال تصاویر دوربین های مداربسته بر مبنای سیستم های تلویزیونی دیجیتال (DTV) است در این تکنولوژی اطلاعات همچنان به صورت آنالوگ انتقال پیدا می یابد اما نوع کد گذاری رفت و برگشتی از دوربین به DVR ،امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با روزولشن بالاتر را حاصل می گردد.

روزولشن تصویر در دوربین های مداربسته AHD

دوربین های AHD نسل اول تنها با روزولشن 1 مگا پیکسل  720P تولید می شد اما نسل دوم اینها امکان تولید دوربین های AHD با روزولشن 2مگا پیکسل 1080P را ایجاد کرد.

مقایسه رزولوشن های تصویر سیستم مداربسته

 

کابل مورد استفاده و محدودیت طول کابل کشی

یکی از بزرگترین نقاط قوت دوربین های AHD محدودیت و حساسیت پایین آنها در رابطه با طول و کیفیت کابل مصرفی است. با استفاده از کابلهای RG59 عادی امکان انتقال سیگنال دوربین AHD تا 500 متری به راحتی میسر میباشد. کابل RG60 می تواند این مسافت را به 1000 متر نیز برساند. تکنولوژی AHD همچنین حساسیت بسیار کمی نسبت به کیفیت کابل مصرفی دارد.

آیا امکان نصب دوربین های آنالوگ سنتی به DVRهای AHD وجود دارد؟

بله، بیشترDVRهای AHD دوربین های تیوی لاینی را پشتیبانی می کنند.

قیمت و هزینه دوربین های AHD

دوربین های AHD در مقایسه با دوربین های شبکه بسیار مرغون به صرفه هستند. قیمت این تجهیزات بیشتر به دستگاه های آنالوگ نزدیک است تا دوربین های شبکه. این موضوع استفاده از دوربین های آنالوگ سنتی را روز به روز کمتر میکند.

 

دوربین مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال:

دوربین های مداربسته IP نسل جدید دوربین های مدار بسته اند. این دوربین ها با وجود گرانی قیمت به علت قابلیت های خاص و بسیار خوب و کیفیت تصویر بالاتر در حال جایگزینی با دوربین های آنالوگ هستند.

 

مقایسه

قیمت:
اولین تفاوتی که مشتریان متوجه آن می شوند تفاوت قیمت بسیار زیاد این دو سیستم است. دوربین های مداربسته IP معمولا بین دو تا سه برابر قیمت یک دوربین انالوگ را دارند. این بالاتر بودن قیمت اصلی ترین دلیل رواج سیستم های مداربسته انالوگ است.

کیفیت تصویر:

دومین تفاوت مهم دو سیستم انالوگ و شبکه کیفیت تصویر دوربین هاست. از نظر کیفیت تصویر سیستم مداربسته آنالوگ محدود است. در دوربین های مداربسته آنالوگ امکان دریافت و ضبط تصاویر با روزولشن بیش از حدود 0.5 مگا پیکسل وجود ندارد. به بیان دیگر شما هرگز نمی توانید در یک سیستم آنالوگ کیفیت در حد مگا پیکسل داشته باشید. اما در دوربین های مداربسته تحت شبکه کیفیت تصویر هیچ محدودیتی ندارد و دوربین های تا 5مگا پیکسل به راحتی در دسترس هستند.

سادگی:
سومین تفاوت دو سیستم آنالوگ و شبکه است. در مقایسه با سیستم شبکه، سیستم آنالوگ به مراتب در نصب و عیب یابی ساده تر می باشد. این سادگی سبب شده اجرا کنندگان سیستم های حفاظتی تمایل زیادی به استفاده از دوربین های انالوگ داشته باشند. .

انعطاف پذیری:

انعطاف پذیری به معنای امکان تغییر سیستم مداربسته پس از اجرای آن می باشد. از این نظر سیستم های شبکه به مراتب قوی تر عمل می کنند. در یک سیستم شبکه می توانید پس از اجرا، بسیاری از تجهیزات را به راحتی جابه جا کنید؛ اما سیستم مداربسته آنالوگ دارای انعطاف پذیری خیلی کمتری است و اجرای بسیاری از تغییرات در ان پس از اجرا عملاً غیر ممکن می باشد.

تعداد فریم:

تعداد فریم تصویر معمولا در سیستم های دیجیتال به آن خودنمایی میکند. از نظر تعداد فریم خروجی دوربین، تمامی دوربین های آنالوگ دارای خروجی real-time می باشند. در دوریبن های تحت شبکه، دوربین می تواند تعداد فریمی کمتر از 25فریم داشته باشد. این نکته ای است که در زمان انتخاب دوربین باید به آن توجه نمود. معمولا در دوربین های با روزولشن بالا تعداد فریم دوربین کمتر است.

کابل کشی و اجرا:

اجرای و کابل کشی در این دو سیستم به طور کلی با هم متفاوت است. بسترهای آنالوگ و شبکه هیچ گونه همخوانی با هم ندارند و در اجرا تفاوت های بسیاری دارند. تکنولوژی اجرا در سیستم های شبکه به مراتب بالاتر است. در این سیستم ها می توان با استفاده از فیبرنوری تمام محدودیت های طول کابل را حل کرد. (فیبر نوری با استفاده از مبدل برای سیستم انالوگ نیز قابل استفاده است.)

قابلیت های نرم افزاری:

سیستم شبکه به علت تکونولوژی بالاتر امکانات نرم افزاری فراوانی برای شما ایجاد می کند. این امکانات به ویژه در کابردهای امنیتی کمک بسیار زیادی به اپراتورهست. در سیستم انالوگ قابلیت های نرم افزاری معمولا به مراتب پیش پا افتاده است.

 

سیستم های اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت یکی از قسمتهای مهم در سیستم های امنیتی و حفاظتی می باشد و با نام های دیگری مثل دزدگیر نیز شناخته می شود، و به دو صورت بی سیم و با سیم موجود است.

جهت جلوگیری از سرقت اماکن از دزدگیراماکن استفاده می شود.عملکرد نظارت سیستم، قابل تعریف است. مثلا برخی سیستمها را می توان بصورت نیمه فعال راه اندازی کرد؛ به این معنی که بعضی از محیطهای تحت کنترل باشند و روی برخی از محیطها کنترلی نباشند یا اینکه بعضی از محیطها بصورت 24ساعته کنترل شوند.

سیستم اعلام سرقت اماکن از اجزای زیر تشکیل یافته است:

  • سنسور، دتکتور،آشکار ساز
  • آژیر
  • تلفن کننده
  • باطری های اضطراری
  • سرور
  • ریموت کنترل